Odoberanie RSS

Halloween

  Takže, myslím, že k jeseni určitým spôsobom tento sviatok, ktorý nesie meno Halloween, patrí. Neviem síce, či je vhodné, aby sme ho oslavovali my – Slováci alebo Česi, každopádne však uznávam výtvarné spracovanie tohto sviatku.  Už ako malá som rada vytvárala z melónov rôzne postavičky. Až na to, že k Halloweenu patria skôr tie tekvice, ale v podstate je to o tom istom.

Dnes, keď som vyšla spolu s mamou z domu a uvidela vykrajované tekvičky pred bytom našej susedy, skoro som sa roztopila od nadšenia. V duchu som si povedala, že keby som mala dosť času, aj ja by som si jednu maličkú spravila a vyložila na okno. Škoda je len tá, že vážne nemám čas. Dnes sme boli s matkou u očného a u kaderníčky, domov som sa dostala až celkom neskoro, takže som nemala čas venovať sa nejako Halloweenskej výzdobe nášho domu.

Výhoda tohto sviatku? Hm, rozvíja fantáziu detí už len tým, že sa snažia v tento sviatok vyrobiť si vlastnú tekvičku. Možno si podaktorí ešte stále vyrábajú rôzne Halloweenske kostými, ja som už, žiaľ, na také príliš . . . no nemôžem povedať, že som veľká, pretože by to asi blbo vyznelo, ale skrátka na také veci nemám priveľa času. Tiež je to dobré aj pre starých ľudí napriek tomu, že hundrú na to, že tento sviatok je len reklamná fraška a ktovie, čo všetko si na to ešte vedia vymyslieť. V skutočnosti je pre nich tento sviatok celkom veľkým prínosom, pretože občas by si aj oni mohli spraviť nejakú tú tekvičku do záhrady, aby nejako využili čas, ktorého majú na zimu habadej. No nemyslíte, že je na tom čosi pravdy?

Ja nakoniec dospievam k názoru, že tento sviatok ani nie je tak reklamná fraška, pretože spočítajte si veci, ktoré potrebujete na výrobu takej tekvice. Veď niektorí ani nemusíte kupovať tekvicu, pretože vám nejedna rastie v záhrade alebo u starých rodičov v záhrade, ak by som to mala upresniť, pretože tak je to u nás. Hm, no a nožík, ale to je dnes v každej domácnosti, možno keď chceme niečo na tú tekvicu namaľovať, pôjdeme si kúpiť farby, ale to je asi tak všetko. Nakoniec z toho nemajú úžitok ani tie obchody, nie je to sviatok ako Valentín.

Takže verím, že ste si dnešný deň a predpokladám, že aj zajtraší užili/užujete v plnej dávke zábavy. Pretože to k tomuto sviatku jednoznačne patrí. Myslím, že zajtra by som sem pridala nejaku Halloweensku čarodejnícku jednorázovú poviedku, ale nie som si istá, či to stihnem napísať, ale sľubujem, že sa pousilujem.

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: