Odoberanie RSS

Bridge to Terabithia alebo Most do krajiny Terabithia

Bridge to Terabithia“Vitajte v krajine fantázie!”

Príbeh chlapca menom Jesse, ktorý pochádza z chudobnej rodiny a jeho život rozhodne nie je ľahký.

Zdalo by sa, že Jesse (Josh Hutcherson) je celkom obyčajný chlapec z chudobnej rodiny. Avšak zdanie môže klamať. Je utláčaný a obťažovaný svojimi spolužiakmi a nesnaží sa brániť sa pred nimi.

Jedného dňa do jeho triedy prichádza nové dievča. Volá sa Leslie (Annasophia Robb). Nezdá sa, že by triedu nejako zaujala a vlastne ani Jesse sa neodvážil rozprávať sa s ňou. Napriek tomu, že ich trieda odsúdila na rovnako. No to on vtedy ešte nevedel, pretože nemal šancu spoznať ju.

Nádejne to vyzeralo na chlapčenských pretekoch, ktorých sa ona zúčastnila napriek tomu, že nebola chlapec. Porazila Jesseho a s ním aj všetkých jeho spolužiakov chlapcov. Prihovorila sa mu, no on odišiel.

Možno by to šlo tak ďalej keby sa nedali viac-menej do reči, keď zistili, že sú susedia.

Spoločne si našli miesto, na ktorom sa zdržiavali celé dni. Cesta na to miesto však bola nebezpečná. V lese, ktorý sa nachádzal neďaleko ich domov, bol široký potok. O strom tam bolo priviazané lano. Leslie, ktorá bola o niečo odvážnejšia ako Jesse neváhala a spustila sa. Jesse nechcel vyzerať ako zbabelec, preto sa k nej pridal. Najprv to bolo len o tom “hojdaní sa” na lane. Leslie však dostala lepší nápad. Preskočila na druhú stranu. Jesse zostal naplašený a preto sa vybral za ňou.

A tu sa začína skutočný príbeh, o ktorom by som vám nerada rozprávala, pretože by ste prišli o všetku zábavu a plno emócií.

Som strašne empatická a celý dej som prežívala spolu s našimi dvoma hrdinami. Nie je to práve najnovší film a na viac je to rozprávka. No len sa tak trocha zamyslite.  Prečo by mali byť rozprávky len pre deti? Ja si nemyslím, že je to tak. Veď aj my, starší, sa môžeme občas vrátiť do starých čias a pozrieť si niečo, čo nie je síce typické pre starších, ale na zábavu dobré, nie? 😉

Pri tejto majte myseľ otvorenú a buďte pripravení na všetko. Môžete si byť istí, že to časom pochopíte. Koniec vám neprezradím. 😛

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: