Odoberanie RSS

Full Metal Alchemist Brotherhood – recenzia

Iste ste už počuli o tomto anime. Podľa môjho názoru je to anime veľmi dobre spracované a má nádherný príbeh, ktorý sa točí okolo života dvoch bratov Elricovcov.

Začiatok anime hovorí o ich minulosti. No, kým vám poviem obsah prvej časti, chcela by som trocha opísať dej príbehu a prostredie.

Príbeh sa odohráva v dosť dávnej minulosti, keď  ľudia používali alchýmiu. Nebola vlastne ešte celkom rozšírená, ale u podaktorých veľmi obľúbená. Pomocou transmutačných kruhov a rovnostrannou výmenou mohli z prírodných látok vytvárať rôzne veci, napríklad zbrane, palice a podobne. Avšak jeden druh alchýmie je zakázaný. Ľudská alchýmia. Mŕtvy človek sa nedá vrátiť nijakou chémiou. Nejde len tak vrátiť ľudskú dušu späť do svojho života. Človek pre to musí aj niečo obetovať.

A práve ľudskú alchýmiu použili v detstve Edward a Alphonse Elricovci. Ich mama bola smrteľne chorá a zomrela. Otec odišiel, keď boli ešte veľmi malí a mama bola jediná, ktorá im z rodiny zostala. Nechceli o ňu prísť, pretože nikoho iného nemali. Ale nedalo sa tomu zabrániť. Zomrela.  Oni sa v zúfalstve pokúsili vrátiť ju späť, no ocitajú sa pred transmutačnou bránou, ktorá vtiahne Alphonse-a, ako výmenu za ich mamu. Avšak transmutácia sa celkovo nevydarila a Edward na to čoskoro prichádza. V kôlni, kde prevádzali transmutáciu s ich mamou nájde staré brnenie, do ktorého transmutuje Alphonsovu dušu, preto však stráca svoju pravu ruku a nohu. Avšak, bratia zostávajú stále spolu. Transmutácia s matkou sa síce nepodarila, ale majú sa napriek tomu radi. V príbehu sa však máte možnosť dozvedieť zápletku o tom, čo sa stalo práve kvôli ich transmutácii s matkou. Keďže bratia prišli o rodičov a nemajú sa kam podieť ujala sa ich babička, ktorá sa stará ešte o jedno dievčatko. Winry Rockbell. Tá sa počas detstva stáva Edwardovou láskou, avšak, nikto z nich sa k tej láske nepriznáva. Starajú sa o seba a sú najlepší kamaráti.

No a tu kdesi sa dostávame k príbehu, v ktorom sa naši bratia Elricovci vydávajú na cestu plnú nezodpovedaných otázok, prekážok, záhad, plnú hľadania a hlavne cestu, ktorej zámerom je získať späť svoje telá. Dozvedajú sa o kameni mudrcov, ktorý by im vraj mal pomôcť, no následne zisťujú, že vytvoriť ho nie je také ľahké, ako sa im spočiatku zdalo. Na jeho vytvorenie potrebujú niekoľko tisíc mŕtvych ľudí.  A to oni nechcú. Nechcú sebecky vraždiť ľudí. A práve preto sa snažia vyhľadať iné riešenie na získanie svojich tiel späť.

Popri hľadaní sa stretávajú s rôznymi ľuďmi či už nepriateľmi, alebo priateľmi.Nechcem ale prezrádzať veľa faktov dopredu. V každom páde vám toto anime odporúčam.

Podľa mojej mienky je toto anime veľmi dobre spracované. Príbeh je tiež pekný a zaujímavý. Treba to hlavne dobre pochopiť a nechať sa unášať akoby ste boli súčasťou toho všetkého dejstva. Ja som si pri podaktorých častiach poriadne poplakala, no veľa bolo aj častí, pri ktorých som plakala skôr smiechom. Pre mňa je to anime na celý život, na ktoré nejde len tak Ľahko zabudnúť. Milujem ho celou svojou dušou… samozrejme aj srdcom. (: Odporúčam vám pozrieť si ho.U mňa si vyhradilo plných 100%. Sebecké anime, no mám ho rada.

Dúfam, že sa vám bude páčiť rovnako ako mne, ak sa ho teda rozhodnete pozerať. Samozrejme, ak poznáte toto anime a videli ste ho, rada by som vedela vaše názory na toto anime. Tak píšte do komentárov dojmy a názory, prosím pekne. (: Ak však toto anime nepoznáte, píšte aspoň dojmy z tohto článku, poteším sa.

Anime môžete sťahovať: http://www.ulozto.cz/hledej/?q=full+metal+alchemist+brotherhood+cz

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

One response »

  1. tak já toto anime viděla a viděla jsem i Full Metal Alchemist kámen můdrců…tyto dva díly mají mnoho společného, ale i rozdílného, obojí jsem si zamilovala a taky poplakala a toto anime zůstane v mém srdci napořád 🙂 fakt úžasné anime, které jako ty taky doporučuju 🙂

    Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: