Odoberanie RSS

Na nespoznanie

-Annie sa prebudila na  jemný dotyk na tvári. A potom to zacítila znova. Niekto ju hlavil po tvári a po vlasoch. Pomaly otvárala oči. Najprv nič nevidela, videla len nejasné rozmazané škvrny, ale nič viac rozoznať nevedela.

– Po dlhšej dobe, keď sa jej podarilo rozoznať osobu, ktorá ju prebudila, sa s jačaním posadila. Bol to Allen. Annie bola úplne v šoku. Tak toto vážne nečakala. Allen sa zjavne zľakol, pretože jej jemne priložil ruku na ústa.

“Psst.” utišoval ju a pozeral sa na ňu. Annie zavrela ústa a chytila Allenovu ruku. Odsunula si ju od úst a spýtala sa: “Čo to malo akože znamenať?”na tvári sa jej znova zjavil zmätený výraz. Vôbec to nechápala. Myslela si, že Allena pozná lepšie, ale zjavne sa mýlila. Stále čakala na odpoveď a sledovala ako sa Allenovi pomaly dvíhajú hore do úsmevu.

“Ako sa môžeš takto hlúpo usmievať? To nebolo vtipné!” znova na neho vybafla.

“No tak prepáč, nechcem som ťa naplašiť a tiež som ťa nechcel nahnevať. Nemohol som si pomôcť.”hovoril jej s úsmevom na tvári.

“Tak ty si si nemohol pomôcť? Čo to má znamenať?”Annie neverila vlastným ušiam. Allen povedal, že si nemohol pomôcť? Toto nie je Allen, ktorého poznala. Toto nie je ten chlapec, s ktorým si toho toľko prežila, porazila dvakrát akumu a na viac si navzájom dôverovali. Mala pocit, že je to zlý sen. Zdvihla ruku a  druhou rukou si štipla do kože. Bolelo to až moc, dôkaz, že nespí. Po dlhšej dobe sa pozrela na Allena. Uvedomila si, že jej ešte stále neodpovedal na jej otázku.

-Allen hľadel na Annie s prihlúplym úsmevom na tvári. Ona mu jeho úsmev opätovala nechápavým pohľadom. Nechápala totiž, čo sa s ním po noci stalo. Úplne sa zmenil. Nepoznávala ho. Nechápala, čo sa stalo.

“Prepáč, Annie. Ale keď spíš, si strašne zlatá, musel som sa presvedčiť, že nesnívam.” povedal, ale na tvári sa mu už nepohrával ten trápny úsmev, ktorý Annie veľmi nepochopila.

“Podľa teba som zlatá, keď spím? Nemohol si si preto pomôcť a musela si ma obchytkávať práve pri spánku? Dosť nepríjemné… predstav si, že by si sa jedno ráno zobudil na to, že ťa niekto hladí po tvári. Neviem si predstaviť tú hrôzu, no vlastne viem, teraz už áno. Stalo sa mi to práve dnes ráno a nie je to nič príjemné, Allen. Ja nechápem, čo sa s tebou deje.” Vybafla na neho hŕbou informácií naraz.

-Allenovi chvíľu trvalo, kým si dal všetko dokopy  tak, aby to aspoň čiastočne pochopil. A nakoniec povedal:”Takže už viem ako si sa cítila. Si zhrozená. Ale za ten pokus to stálo. Ozaj, myslím si, že keď sme si spravili pauzu v polovici lezenia hore k základni, bola to chyba. Podľa mňa by sme mali vyliezť hore. Už by sme to obaja potrebovali.”

“Myslím si, že ty to potrebuješ z nás dvoch rozhodne viac.” uškrnula sa Annie na Allena  a postavila sa na nohy. Allen nasledoval jej príklad a pomaly sa obaja začali štverať hore k základni.Už  nemali dlhú trasu.Ale Annie bola vystrašená. Dávno oľutovala, že šla na svah prvá. Teraz sa nehorázne červenala, pretože cítila Allenov divný pohľad. Bol to ten istý pohľad akým ju sledoval, keď sa zobudila. Skrátka mala z toho všetkého nehorázne nepríjemný pocit. Cítila sa hlúpo, ale nechcela robiť unáhlené závery.Koniec koncov, možno  sa Allen len zle vyspal alebo je to nejaký druh žartíku, ktorý jej oznámi až na základni.

-Annie a Allen konečne dorazilik veľkej bráne, ktorá viedla dovnútra ich jediného domova, ktorý mali- Základňa. Annie sa pousmiala a prikročila k bráne. Slábý lúč svetla ju preskenoval a brána sa  začala pomaly otvárať. Annie si najprv myslela, že brána sa bude chcieť zatvoriť, pretože to spravila aj naposledy, keď k nej prišiel Allen. No zjavne sa nechystala spraviť to a  tak Annie bez obáv vošla dovnútra.

– Všade bolo rušno a zdalo sa, že si nikto nevšimol ich príchod. Až na zopár ľudí. Lenalee si všimla, že prišli. Príjemne sa na nich usmiala.

” Mali by ste sa umyť… Ste celý ušpinený. A ty Annie, dostav sa k doktorovi, ošetrí ti tvoju hlavu.” povedala im.

– Annie bola v šoku. Na základni celý čas vedeli, čo sa s nimi deje? Ako je to možné? Čo sa to deje? Pozrela sa na Allena a on sa na ňu nevinne usmial. “Prepáč poslali ma, aby som ťa sledoval a informoval ich o  tvojej činnosti. Vedeli aj o všetkých našich bojoch. Vieš, vždy som sa nenápadne vyparil, keď si spala a zatelefonoval som na Základňu. Musel som, prepáč.” ospravedlnil sa jej nevinne.

-Annie len urazene pohodila hlavou a pobrala sa okúpať do svojej starej izby, ktorá jej právom patrila. Keď do nej prišla usmiala sa na poriadok a čistotu, presne takto zanechala izbu pred jej odchodom. Teraz sa začala hrabať v skrini a  hľadala si vhodné oblečenie a keď ho našla zavrela sa vo svojej kúpeľni a vaňu si napustila teplou vodou.

– Asi po dvadsiatich minútach kúpania sa  sa Annie podarilo zmyť zo seba všetku špinu, ktorú nabrala na seba za posledné tri dni, ktoré strávila mimo Základňu. Vytiahla z odtoku štupeľ, ktorým ho zapchala a vyliezla z vane. Osušila sa hebkou osuškou,ktorá bola ako vždy prichystaná v kúpeľni pre prípad potreby. Konečne sa osušila dosucha a začala si obliekať šaty, ktoré mala  položené na stolíku pri vani. Obliekala si tričko, na kolenách roztrhané nohavice a na tričko si ešte prehodila kostričkovú mikinu s kapucňou vzadu. Na nohy si po dlhej dobe dala čisté čierne tenisky. Opis nohavíc: Boli roztrhané nielen na kolenách, ale aj trocha na stehnách. Dole sa zužovali.

– Annie vyšla zo svojej izby a zavrela za sebou dvere. Pobrala sa dolu po schodoch, do ošetrovne za lekárom. Keď tam prišla práve odtiaľ vychádzal Lavi. Milo sa na ňu usmial a ona mu jeho úsmev opätovala a zahľadela sa do zeme. Lavi sa jej vždy páčil, ale nechcela to ani za svet priznať. Bála sa ako by na to zareagovali ostatní. A vôbec, bola rada, že je Lavi ochotný sa s ňou rozprávať.

“Ahoj, Annie, tak si sa vrátila? Ako bolo?” zahrnul ju otázkami.

“No, bolo už aj lepšie. Dá sa povedať, že miliónkrát bolo lepšie ako na tomto výlete. Moc ma to nebavilo. Allen je  celkom v pohode, no niekedy je trocha divný.”povedala mu a kopala pritom do malej vecičky, čo jej prišla k nohe.

“Allen? Allen je divný už od narodenia, ale našťastie je to dobrý informátor. Informoval nás dopodrobna o tom, čo si ho nútila robiť.” zaškľabil sa na ňu, keď videl, že ho sleduje.

“Čo hovoril?”tentokrát sa pýtala Annie. Bola vážne zvedavá, čo im hovoril Allen.

” Allen sa zaľúbil do svojej nezvestnej sestry.” Hovoril napohľad zasnívane, ale v skutočnosti to len hral.” Naviac hovoril, že mať takú sestru ako si ty je hrozné. Vraj si ho nútila ísť dva dni v kuse po horách. Je to pravda?” vyzvedal Lavi ďalej.

“No, vlastne je to pravda…..no, ja už budem musieť ísť, večer sa porozprávame. Musím si ísť nechať vyšetriť hlavu.” usmiala sa na neho a pokúsila sa ho obísť. On povedal, že Allen je jej brat? To jej nešlo do hlavy, preto sa snažila zmyznúť. Lavi ju schmatol za ruku a pritiahol si ju úplne k sebe. teraz jej hľadel priamo do tváre. Annie sčervenala.

“Ale keď do večera je strašne dlho. nemôže hneď po vyšetrení?” spýtal sa a nahodil psie oči.

“Pokúsim sa. A teraz musím.” Vytrhla sa mu a zmyzla vo dverách ošetrovne.

-Annie mala konečne príležitosť pozhovárať sa s doktorom o jej predošlích problémoch. Potichu vošla do ambulancie a posadila sa na stoličku na druhej strane stolu, presne oproti tej, na ktorej sedel doktor.

“Dobrý, máte moje predošlé výsledky odberov krvy?” spýtala sa potichu. Doktor zdvihol hlavu od papierov, na ktoré momentálne niečo písal.Ruka sa mu zastavila uprostred slova. Pustil pero na papier a v šoku hladel na Annie.

“Kedy si prišla Walkerová?” spýtal sa udivene.

“Pred chvíľou, pane.Smiem vedieť tie výsledky?” zopakovala svoju otázku.

“Áno, smieš vedieť tie výsledky, ale poviem ti ich až keď ti prezriem hlavu. Mohla by si si ľahnúť na posteľ tam pri stene?” prstom ukázal na posteľ, ktorá bola pri stene.Annie sa postavila zo stoličky, na ktorej sedela a podišla k posteli. Najprv sa na ňu posadila a potom si ľahla.

-Doktorovi to chvíľu trvalo, kým sa k nej dostavil. Nakoniec sa však dostavil a chytil Annie za hlavu a  vykrútil ju trocha nabok, aby lepšie videl na jej rozbitú hlavu.

“Hm, asi budeš mať slabší otras mozgu, ale ty sa rýchlo zotavuješ. Stalo sa ti to približne predvčerom a už je ten otras mozgu minimálny. Si šťastný človek, ale budem ťa sledovať. Každú bolesť hlavy mi nahlás, prosím ťa. Môžeš sa posadiť k stolu. Ja hneď za tebou prídem, len si musím vytiahnuť tvoje spisy.”usmial sa na ňu.

-Annie si teda sadla späť na stoličku, na ktorej sedela predtým. Doktor sa zjavil aj zo spisom v ruke a postavil sa za ňu.

“Predošlé výsledky si mala veľmi dobré. Si zdravá ako rybyčka. Tvoje podozrenia pre tuberkulózu tam však majú nejaký zmysel, ale nemyslím si, že by si sa mala strachovať. Všetko máš v normále. Tvoj kašeľ je pravdepodobne alergia. Na tú ti dám lieky.” povedala a podal jej krabičku liekov. Annie si ju váhavo zobrala a prezerala si lieky.

“Dnešné vyšetrenie tam neskôr ešte zapíšem. Môžeš ísť, Walkerová.” usmial sa na ňu.

– Annie vstala a vyšla von ambulancie a zamierila si to znova do svojej izby. No, nedošla do nej. V polovici cesty ju zastavil Lavi.

“Ahoj, lásko.” jemne ju chytil za ruku.

“Ahoj, Lavi.Tak si ma našiel.” usmiala sa na neho.

“Nezájdeš so mnou na večeru? Porozprávame sa spolu.” tiež sa na ňu usmial.

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: