Odoberanie RSS

IV. Odchod brata

IV. Odchod brata

××× Na druhý deň×××

Violet ležala na chrbte a hľadela na stenu. Premýšľala, čo bude musieť v ten deň spraviť. Akurát sa chystala vstať, keď sa rozleteli dvere na izbe a dnu vletela jej mama.

“Vstávaj, ty lenivec!
Akira potrebuje zbaliť veci!” spustila na ňu krik. Akira bol jej starší nevlastný brat,
mal 21 rokov a pred nedávnom mal svadbu s jeho snúbenkou
Mio. Avšak dlho po svadbe žil, spolu s Mio u neho v izbe.

Posadila sa na posteľ a zahľadela sa na mamu. ” Sťahuje sa preč?” spýtala sa zvedavo.

” Áno, sťahuje sa, konečne.” Violet neušla uvoľnenosť “mamy”. Vydýchla a postavila sa.

” Hneď to bude, mamy.” povedala a šuchtavým krokom sa vliekla do izby nevlastného brata. Bez zaklopania vošla a začala z veľkej skrine vykladať jeho veci.

” NEVIEŠ KLOPAŤ?!” počula svojho brata kričať.

” Klopala som, nepočul si, tak som vošla.” Povedala bez toho, že by prestala vykladať zo skrine jeho veci.

Skriňa sa postupne vyprázdňovala, až kým v nej nakoniec nič nezostalo. Všetky bratove veci boli poukladané v rovnomerných kôpkach na bratovej posteli. Vybehla z izby a zamierila dolu, pod schody pre kufor.

Dlho sa s ním naťahovala hore schodmi, ale nakoniec ho vytiahla až k bratovej izbe a otvorila ho. Preskočila cezeň dovnútra k bratovi a začala brať po jednej kôpke a ukladala do kufru všetky jeho veci.

Keď sa jej konečne podarilo natlačiť do kufru všetky bratove veci, pustila sa do zatváranie kufru. Sadla si naňho, aby jej to išlo lepšie a oboma rukami pevne uchopila zips na pravej strane kufru a začala ťahať celou silou. Šlo to dosť pomaly, pretože kufor bol kopcovito plný, ale nakoniec ho predsa len zavrela.

“Uf!” vydýchla si a postavila sa na nohy. Dokopala kufor ku schodom, ale neplánovala ho znášať. To už radšej nechala na bratovi a mame.
Zamierila do kúpeľne.

Zbalila bratovi všetky hygienické potreby vrátane zubnej kefky.
Zobrala taštičku s potrebami zo sebou von z kúpeľne. Pootvorila ešte trocha kufor a natlačila veci do neho. Znova ho zavrela a zamierila dolu schodmi oznámiť mame, že balenie je úspešne dokončené.

×××>>><<<×××

Mamu našla sedieť v kuchyni. Ruky mala lakťami opreté o stôl a dlaňami si zakrývala tvár. Vyzerala akoby ju niečo bolelo. Keď Violet vošla do kuchyne ani sa nepohla, akoby nevnímala.

“Mamy?” oslovila ju potichu.

Strhla sa a pozrela sa na ňu. ” Už si ho pobalila?” spýtala sa.

“Áno, myslím, že všetky jeho veci sú v kufri, ktorý je ešte hore na schodisku.” Zreferovala jej. ” Je ti dobre, mamy?”

“Som v poriadku. Prečo si nezniesla ten kufor dole?” spýtala sa, veľmi nechcela rozoberať svoje starosti.

” Je priťažký…” vydýchla Violet. Mama len prikývla a postavila sa zo stoličky.

“Pomôžem ti ho zniesť dolu. Potom zavolaj taxík, prosím.” Hovorila dosť potichu a pomaly, ako keby ju bolelo, keď rozpráva.

“Áno, mamy.” Povedala a zamierila von z kuchyne.

Vyšla hore po schodoch a postavila sa za kufor. Pevne ho uchopila a potlačila dolu schodmi. BUM! BUM! BUM! Zošmykol sa jej. Zvraštila čelo a rukami si zakryla
tvár.

” Hop?” potichu sa zasmiala a zamierila dolu za kufrom.

Mamu našla stáť pri ňom. Zatvárila sa nevinne a previnilo sa pozrela na mamu.

” No, teraz to už nevadí.” Povedal potichu mama.

“Zošmykol sa….” snažila sa vysvetliť Violet, ale mama ju mávnutím ruky umlčala a bez slov odišla preč. Mykla plecami a sadla si na prvý schod. Čakala, čo bude ďalej.

Po pár minútach prišla mama s Akirom v pätách. ” Ešte si asi nevolala ten taxík, čo?” spýtala sa potichu mama.
Záporne zakrútila hlavou a vytiahla svoj mobil, vytočila číslo na taxík.

Hovor netrval dlho. Taxikár povedal, že už je na ceste a zložil. Pozrela sa na mamu a na Akira. Postavila sa na nohy a podišla k bratovi so slovami: ” Budeš mi tu chýbať.”

Na jej prekvapenie ju Akira pevne objal a povedal: ” Aj ty mne,
dúfam, že sa čoskoro uvidíme.”
Hneď sa od nej odtiahol a Violet sa postavila vedľa mamy a čakala, čo sa bude diať. Mama vyobjímala svojho syna a so slzami v očiach sa pobrala preč. Violet hľadela na brata zamyslene.

Ticho prerušil hlasný zvuk trúbenia auta pred ich domov. Akira sa na ňu posledný raz usmial a spolu s kufrom vyšiel von. Violet podišla k otvoreným dverám a sledovala ako vodič taxíku nakladá bratov kufor do kufra auta. Akira si zatiaľ nastúpil do zadnej časti auta a čakal, kým nastúpi aj vodič. Ten ešte pol minúty ukladal kufor do auta. Nakoniec sa na to vykašlal. Mávol len tak rukou a zavrel kufor auta a nastúpil. Videla ako sa Akira naklonil dopredu a povedal vodičovi adresu, na ktorú ho mal odviesť.

Violet ešte dlho hľadela za vzďaľujúcim sa taxíkom, ktorého žltá farba bila dlho do očí, kým nezabočil na najbližšej odbočke doprava. Zavrela dvere domu a zamierila do obývačky za mamou.

“Už odišiel?” spýtala sa jej mama, keď videla, že vošla.

” Áno, mamy, už.” Prisadla si k nej na sedačku.

” To je dobre.” Hlesla potichu a znova pôsobila uvoľnene. Zavrela oči a viac nepovedala ani slovo. Violet sa znova postavila a potichu odkráčala späť do svojej izby.

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: