Odoberanie RSS

čaro noci-pokračovanie čarovného svahu

Annie kráčala tmavou chodbou. Allen s ňou už nebol. Rozdelili sa pred vežou,veď koho by napadlo,že v budove sú dvaja, keď našli len jedného? A na viac si sľúbili , že si budú dávať pozor.

Rozdelili si úlohy a Annie sa rozhodla preskúmať prvé poschodie. Bolo dosť tmavé a také záhadné. Nepáčilo sa jej, že je sama, ale predsa nepobeží za Allenom. Pomyslel by si,že sa bojí a to predsa nechcela. Išla chodbou a musela si dodávať odvahu, aby sa neotočila a nevrátila sa k nemu. Bola noc a chodba bola tmavá. Viditeľnosť skoro nulová. Napriek veľkému strachu a nedostatku odvahy sa vybrala do jednej z izieb. Neodvážila sa zasvietiť a tak si musela rukami nahmatávať cestu, aby náhodou do niečoho nenarazila.Miestnosť bola tmavšia a záhadnejšia ako chodba. Bola čímsi zvláštna a to Annie hneď zistila. V miestnosti ležali na kope krabice. Našla ich tak,že do nich narazila. Neudrela sa moc,ale zľakla sa,že to bolo moc počuť. Chvíľu načúvala, či niekto nekráča po chodbe a potom skúsila dať dolu jednu škatuľu. Nešlo to bola pre ňu veľmi ťažká. Vytiahla teda zápisník a čosi si doň zaznačila. Ďalej si hmatkala cestu izbou. Narazila na dvere. Skúsila nájsť rúčku, ktorou by otvorila dvere.Prechádzala rukou po dverách až kým ju v tme nenašla. Stlačila smerom dolu, a potlačila, ale dvere sa neotvorili., Ach, sú zamknuté. To je smola., pomyslela si a pobrala sa ďalej izbou. Stále si musela nahmatkávať cestu,pretože viditeľnosť sa nezlepšila. Našla otvorené dvere. Boli to tie, ktorými prišla. Vyšla von. Na chodbe vydýchla.,,Takže som nič nezistila, ale tie škatule boli zvláštne, čo v nich mohlo byť tak ťažké??” hovorila si pre seba šeptom. Skúšala otvoriť dvere aj na iných izbách, ale boli pozamykané.

A čo zatiaľ našiel Allen? Tak najprv od začiatku.

Allen šiel temnou chodbou tak ako Annie. Premýšľal, či má zmysel vojsť do nejakej miestnosti, teda ak sa vôbec bude dať. Rozhodol sa, že áno. Veď Annie by to tiež spravila.Predsa sa nezľakne nejakej tmavej izby, nie? Tiež mal problémy s videním a tak si musel nahmatkávať cestu k izbe. Prvá izba, ku ktorej došiel bola hneď pri schodoch, nahmatkal si rúčku a stlačil ju.Na nešťastie dvere boli zavreté. Tak skúsil ďalšie. Ani nemusel stlačiť rúčku. Dvere sa otvorili a Pred ním sa zjavila nejaká žena. Bolo neskoro hrať sa na schovávačku a tak sa na ňu pozrel.Nebolo jej vidieť do tváre,ale vedel, že aj žena sa na neho pozerá. A takisto vedel, že má problém. Annie povedala,že keď na niekoho natrafí má utiecť. On by aj chcel, ale niečo mu v tom bránilo…

Annie netušila, čo sa stalo Allenovi. Povedala si, že je dobré byť na tej chodbe, ale zároveň sa bála,že ju nájdu. Netušila však,že má šťastie. Na chodbe kde bola ona nikto nebol. Zato tam, kde nechala Allena boli ľudia a bolo ich dosť. Aké mali plány a čo spravia Allenovi?.. To nikto nevie. Annie sa rozhodla oznámiť Allenovi, že našla otvorenú izbu, v ktorej sú škatule. Pobrala sa teda dolu za ním. Na schodoch sa zastavila. V diaľke uvidela svetlo. Prižmúrila oči a zrazu si ivedomila, čo sa stalo. ,,Allen!” zakňučala ticho. A vyšliapala si znova hore. Bol to divný pocit vedieť, že chytili jej priateľa , ale zároveň sa mohla tešiť, že nechytili ju. Annie sa však nemala prečo tešiť. Netešila sa nechcela, aby niekoho z nich prichytili. Takáto situácia ju donútila premýšľať , ako by mohla Allenovi pomôcť? Nápad neprišiel hneď , ale dostala celkom zaujímavý nápad.Usmiala sa.Rozhodla sa, že jej nápad je dobrý a nebude ho meniť. Aj tak by jej už iný nenapadol.

Allen sa dostal do veľmi zvláštnej miestnosti. Boli v nej ľudia. zrejme obyvatelia dedinky, ktorá bola opustená. Otázka bola PREČO? Prečo opustili dedinku?…Allenovi táto otázka nedala pokoja, ale nemal odvahu sa ju spýtať. Žena, čo ho priviedla ho posadila na stoličku a priviazala mu k nej ruky. Prečo? Napadlo zase Allena.Prečo to len robia? Má to nejaký dôvod. premýšľal.Musí mať dôvod, prečo sa presťahovali z takej dedinky sem do veže. Možno ich kedysi niekto prepadol, ale to by ich tu potom nebolo tak veľa. Rozhodol sa za každú cenu zistiť aký je skutočný dôvod?

VENOVANIE : TUTO ČASŤ VENUJEM LAITTE MOJEJ SB.. TAKŽE DÚFAM, ŽE SA PÁČILO!!

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: