Odoberanie RSS

9. Skúška začína

Violet ležala na posteli a hľadela do stropu. Premýšľala. Premýšľala o nedávnych udalostiach. Bolo vôbec správne naznačiť Toushirovi, že k nemu niečo cítim? Pýtala sa sama seba v duchu už asi po stýkrát a stále na túto otázku nenachádzala odpoveď.

Zrazu ticho v izbe prehlušil strašný hluk. Violet sa strhla a posadila sa na posteľ. “Čo je to?” spýtala sa sama seba potichu a vstávala z postele.
Vtom to zacítila. To ohromné reatsu jej naháňalo strach. Oproti takejto sile by niekto ako ona nemal šancu.
Cítila ešte jedno reatsu, ale netušila komu patrí. Ale vedela, že je oveľa slabšie ako to ohromné reatsu, ktoré cítila.

Postavila sa na nohy , rukou si prešla po vlasoch a pouhládzala ich na miestach, kde boli rozcuchané.
Druhou rukou si napravila tričko a nohavice. Pobrala sa von z izby, ktorú nepoznala a vlastne ani celkom netušila, ako sa do nej dostala.

Vonku bol strašný hluk. Videla a počula všetkých shinigami, ktorí sa hnali smerom odkiaľ bolo cítiť to silné reatsu. Uvedomila si, že poväčšine sú shinigami zo 4. divízie.
Nechápala, čo sa stalo. Rukou sa chytila za hlavu a prstami sa zašla do vlasov. Vydýchla a rozhodla sa pozrieť sa na miesto, kde sa všetci uberali napriek tomu, že bola vo svojej ľudskej forme a ak by mala čeliť útoku, nemala by šancu prežiť.

Pobrala sa za jednou trojčlennou skupinkou mladých shinigami, ktorý mali veľmi naponáhlo a vyžaroval z nich priamy strach a neistota. Violet sa naplašila, veď ani sama nevedela do čoho ide, ale zvedavosť v nej jednoducho prevládala a nemohla si pomôcť.

Cítila, že sa to blíži. Nervózne si začala hrýzť do spodnej pery a prstami sa hrabať vo vlasoch. Necítila sa nejako extra príjemne, skôr bola nervózna a bála sa, že sa jej niečo stane.

Konečne prišla na miesto. Videla doslova ohromného hollowa, ktorý sa zaháňal svojimi chápadlami, či čo to bolo, naokolo a ničil nimi všetko, čo sa im neuhlo. Mal vážne veľkú silu. Violet vydýchla.


Kapitán Hitsugaya!” počula kričať skupinku mladých shinigami zo 4. divízie. Boli zoskupený v kruhu a skláňali sa nad osobou (zjavne Toushirom) na zemi. Zhrozene si priložila ruku k ústam a vydýchla.
Pomalým krokom sa vybrala k skupine .

Zastavila sa pri nich a jedného odsunula s ospravedlňujúcimi slovami na bok. Naskytol sa jej hrozný pohľad. Toushiro bol vážne škaredo zranený a z rany mu tiekla krv. Mladí shinigami sa mu snažili pomôcť.

” Asi to neprežije..” povedal po chvíli jeden z nich- Violet ho nepoznala.

Do očí sa jej natlačili slzy, už ich viac nevládala potláčať. Nedokázala sa pohnúť z ,miesta. Nedokázala to pochopiť. Čo to má vlastne znamenať? Prečo on? Prečo…. PREČO?!

Stále na neho hľadela rozmazaným pohľadom. Vyzeral akoby spal. Rozdiel bol len v jednom- z rany mu stále vytekala prúdom krv, pri dýchaní robil veľké prestávky a okrem toho dýchal s ťažkosťami.
Snažila sa zabrániť plaču, aby prenikol do vážnejšieho štádia. Nepodarilo sa jej to, rozvzlykala sa a stále sa nemohla hýbať. Ruky a nohy mala ako z kameňa, naraz boli ťažké a nemohla nimi pohnúť. Zúfalo hľadela na Toushira a v hlave sa snažila uniknúť realite. NIE!
TOTO NIE JE PRAVDA! TOTO SA NEMOHLO STAŤ! Kričala v duchu.

**** 

Violet sa strhla. Na tvári cítila slzy. Ležala na posteli a znova mala pred očami rozmazaný strop.
Chrbtom ruky si pretrela obe oči a pozotierala slzy. Rozmazala si pritom po celej tvári čiernu ceruzku. Bolo jej to však jedno, mala strach, čo ak sa to všetko stalo? Čo ako nežije? Čo bude potom robiť? Čo to bolo? Bol to len sen? Čo to bolo?

” To bola tvoja prvá skúška, názov skúšky: Pochybnosti!”ozval sa jej hlas v hlave.

“Čože?!” skríkla nahlas a vyskočila z postele.
Neuvedomila si, že pri jej posteli sú všetci kamaráti, takže aj Toushiro.

“Violet?” počula jeho udivený hlas. Zasekla sa. Jedna ruka jej zostala vystretá v pred a druhá na hlave.

” Čože?” dala sa do normálnej polohy aj s oboma rukami a otočila sa. Všimla si, že okrem neho sú tam aj všetci ostatní. ” Čo.. čo tu robíte?” spýtala sa udivene.

” No, Jane sa zobudila už dávno, tak sme si povedali, že počkáme, kým sa zobudíš aj ty.” odpovedala jej Orihime s úsmevom na tvári.

” Ty si plakala zo sna, akurát sme chceli niekoho zavolať, ale zobudila si sa.” povedala potichu Jane tak, že ju skoro nebolo počuť.

“A..aha.. sakra..” vydýchla Violet potichu. Nechcela, aby ju videli plakať. V duchu sa začala modliť, aby ju náhodou nezačali vypočúvať, že prečo plakala. Ruky zopnúť nemohla aj keď by to rada spravila, no vyzeralo by to asi divne.

” Prečo si plakala?!” počula Renjiho energický hlas a Renji stál naraz pred ňou a držal ju za ruku, aby nemohla ujsť.

“Pusti ma, Abarai, nie som nútená ti to hovoriť!” zvolala a snažila sa mu vytrhnúť. Renji
jej pevne stisol ruku a vykrútil jej ju tak, že bola nútená zatnúť zuby, ak nechcela vykríknuť od bolesti.

” Tak ty mi to nepovieš?” spýtal sa Renji. Divila sa, že ešte nikto nezasiahol.
Zjavne to nestálo za to, aby do toho zasahovali.

” Nie… nepoviem.”
bolo jediné, čo mohla zasyčať skôr než jej Renji vykrútil ruku ešte viac. Nestihla sa pripraviť. Telom jej prechádzala strašná bolesť. Vykríka.

” PUSTI MA! NECHAJ MA! PROSÍM!!!” kričala prosebne a do očí sa jej tlačili slzy bolesti.

” Až keď mi to povieš!”

” ABARAI! Nechaj ju! OKAMŽITE JU PUSTI!” počula Toushirov a Janín hlas. Odľahlo jej, že sa do toho konečne uráčili zasiahnuť.

” Nie, ja chcem vedieť, prečo revala!”
Renji jej stále pevne zvieral ruku.

” RENJI!” kričal už len Toushiro.

“Dobre… dobre….” konečne povolil zovretie a nakoniec ju úplne pustil. Kolená sa jej podlomili a rútila sa k zemi. Zavrela oči a čakala, kým dopadne.

Nezacítila však tvrdú zem, ale niečí jemný dotyk a zdvih smerom nahor. Otvorila oči a uvedomila si, že ju Toushiro drží na rukách.

“Eh..” bolo jediné, čo z nej v tej chvíli vyšlo. Hľadela do jeho modrých očí a až o pár sekúnd si uvedomila, že sa na ňu usmieva.

” Si v poriadku?” spýtal sa jej. Nemal chladný hlas tak ako zvykol mávať. Bol mäkký a milý. Violet sa musela usmiať.

” Myslím, že áno.” odpovedala na položenú otázku. ” Ďakujem.”

” Nie je začo.” Zaujímavé bolo, že sa ešte stále usmieval. Violet ho ešte nikdy nevidela usmievať sa. Bola to divná situácia a ona sa celkovo začínala cítiť hlúpo. Avšak úsmevu sa nedokázala ubrániť. Mala chuť smiať sa, ale to by bolo až priveľmi trápne na jej vkus.

” Ehm..” netušila, čo má povedať.

” Ach, prepáč..” povedal potichu a položil ju na zem.

Uškrnula sa. ” No, to nič…” očkom sa pozrela na ostatných, ktorí len vyjavene hľadeli na ich rozhovor a vysmiate tváre vyžarujúce radosťou, aj keď sa ju snažili potlačiť prenikala von.

” Vy.. vy dvaja..” pozeral sa na nich v šoku Renji.

” Spolu nič nemáme..” vyplazila na neho Violet jazyk. ” Neboj sa..”

” A… ale… prečo..potom…” nechápal to.

” Smiešna situácia…” odpovedala mu rýchlo skôr než sa stichla dostať do väčších rozpakov. Začala si hrýzť to spodnej pery a na prst si namotávala pramienok vlasov.

Renji sa už našťastie nič nespýtal. Stačila mu jej odpoveď.

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: