Odoberanie RSS

6. Malí špekulanti!

Preberala sa.
Cítila hroznú bolesť chrbta. Oči nechávala pre istotu stále zatvorené a pohla rukou . Našťastie nepocítila bolesť ani keď pohla nohou. Otvorila oči a zľakla sa. Rukou sa zakryla ústa a posadila sa na posteli. Pritlačila sa ku stene, pri ktorej bola posteľ, jediná v celej prázdnej miestnosti, umiestnená.
Zhrozene pozerala Aizenovi priamo do očí.

” Č.. čo to…?”
spýtala sa vyplašene.

Rozosmial sa na jej prekvapení. ” Budíček.”Povedal ledva, pretože sa stále smial a nemohol prestať.
Pomaly jej to začínalo vadiť, ale radšej sa zriekla drzej poznámky.

“Dobrú chuť…” povedala potichu miesto dobrého rána. Prestala sa tlačiť na stenu a vstala z postele. Topánky našla úhľadne uložené pri posteli. Obula si ich teda a vybrala sa ku dverám.

” Kam si myslíš, že ideš?” počula Aizenov hlas a skôr než došla k dverám jej zatarasil cestu.

” Na záchod, nebodaj chceš, aby som sa pocikala?” nahodila výraz malého decka a Aizen musel uznať, že má pravdu. V izbe nebol záchod. Ustúpil jej z cesty a nechal ju otvoriť dvere izby a vyjsť von.

Na chodbe sa rozhliadla okolo seba. ” Kde tu máte záchod?” spýtala sa.

” Na konci v pravo… myslím..” odpovedal jej Aizen, ktorý stál ešte v izbe.

Vykročila
na koniec chodby. Hľadela pritom do zeme. Všimla si, že jej zase niekto zatarasil cestu. Zdvihla hlavu, aby sa pozrela na dotyčného a koho nevidí? Ichimara. Zaťala ruky v päsť. A zahľadela sa mu trucovito do tváre, spravila krok na pravo, že ho obíde, ale od spravil presne to isté.

” Kam si sa vybrala, sestrička?” chytil ju za ruku.

” Načo to chceš vedieť?” vytrhla sa z jeho zovretia a obišla ho. Zamierila k dverám WC s nápisom ženy. -Hm, majú tu aj oddelenie špeciálne pre ženy.- Pousmiala sa a vošla. Zamkla sa. Bolo tam síce malé okno, ale za pokus to stálo.

Violet balansovala na záchode a snažila sa dočiahnuť na okno. Vyhupla sa k nemu a opatrne, tak aby nespadla, ho otvorila.
ZAMREŽOVANÉ! Vydýchla a spustila sa dolu.
Odomkla dvere a vyšla von. Opretý o stenu stál, hm, no kto iný ako Ichimaru? Samozrejme, že to sa dalo čakať.

” Pokúšaš sa o útek? Máš to márne.” Výsmešne sa na ňu pozeral.

” Bola som len na WC. Je to snáď zakázané? Som predsa 15 ročné dievča.
A okrem toho mám práve svoje obdobie, ale ty o tom vedieť nemusíš. Tak sa maj.” Zatvárila sa milo a aj sa trocha pousmiala. Dovtípila sa, že silou sa von neprepracuje. Zamierila späť do izby, z ktorej prišla. Premýšľala nad spôsobom úteku.

Dorazila k izbe, vošla dnu a zamierila na posteľ, na ktorú si sadla. Práve
dostala geniálny nápad. Navedie Aizena a Ichimara na falošnú Violet. Predsa musí byť miesto, na ktorom ju nesledujú. Záchod to teda určite nebude, ale keby povedala, že sa chce osprchovať. Možno by to vyšlo. Pousmiala sa. Ale teraz sa už len prepracovať k jeho uskutočneniu. – Na začiatok by postačilo, aby som si získala ich dôveru. Nemala by som sa veľmi snažiť utiecť. Nemala
by som sa snažiť absolútne o nič. Aj tak by som tím nič nevyhrala.- premýšľala.

Do izby vošiel Aizen. ” Ahoj, ako ti je?” vyzeral, že sa vážne zaujíma o jej stav.

” Je mi dobre…” odpovedala mu potichu a pozrela sa na neho. ” Prečo vám vlastne ide tak strašne o mňa?” spýtala sa akože len tak mimochodom.

“Čoskoro sa dozvieš.” Pousmial sa nad jej otázkou. Otočil sa na odchod. ” Keby si chcela niekam ísť, pred dverami ti nechávam Ulquiorru. Zakaždým sa ťa spýta, kam ideš. Tak mu to skrátka povedz. A neklam. Aj tak ťa bude sledovať na každom tvojom kroku.” Oznámil jej a vyšiel z izby. Zavrel dvere.

V izbe zostalo ticho. Violet zhasla svetlo, aby sa mohla koncentrovať a čisto myslieť.

-Tak Ulquiorra ma má za úlohu sledovať? To bude ťažšie ako som si myslela, ten má postreh aj za troch. Prisahala by som, že by za mnou vliezol aj do vane. No, ale to by som ho neznášala. To by nespravil, nekázali mu to. Myslím, že
kúpeľňu si nemôžu dovoliť strážiť. To je predsa miestnosť, v ktorej by mal mať človek súkromie.- premýšľala v duchu Violet. – Ale, čo ak predsa so mnou niekto do tej kúpeľne pôjde?- spýtala sa sama seba v duchu.

××× O pár hodín neskôr×××

Dvere na izbe sa otvorili. Violet nemohla vidieť vchádzajúceho, kým sa nezažalo svetlo. Izbu zalialo svetlo
a Violet oslepilo. Zakryla si rukou oči, takže stále sa nemohla pozrieť na prichádzajúcich.

Keď si odokryla oči zbadala Aizena aj s nejakým dievčaťom.

“Kto je to?” spýtala sa a pozerala sa na dievča, ktoré stálo vedľa neho a zjavne bolo niečím omámené.

” Moja sestra Jane.” Pousmial sa Aizen.

“Predpokladám, že si ju musel omámiť, aby si ju sem dostal.” Violet zacítila silný zápach, ktorý jej dráždil nos. Zapchala si nos.

“Presne ako hovoríš. Postaráš sa mi o ňu? O pár minút by mal účinok omamnej látky vyprchať. Bude výbušná a bude ma chcieť zabiť. Nepusti ju prosím z izby. Nechám otvorené a pred dverami je stále Ulquiorra, keby niečo.” Povedal jej a posadil Jane k nej na posteľ.

” Postarám sa o to, aby nenarobila problémy…” prikývla Violet a objala Jane rukou okolo pliec. “Nemaj strach.”

” Dúfam, že sa o nič nebudeš pokúšať.” Povedal Aizen a kráčal von z izby. Violet ešte počkala, kým
sa zavreli dvere. Postavila sa z postele a pristúpila k umývadlu, ktoré bolo umiestnené na opačnej strane izby. Vytiahla z vrecka mikiny vreckovku a namočila ju do vody. Pribehla zase k Jane a priložila jej vreckovku na čelo a potom na ruky.

” Áááááá!!!! Čo je to?!” zajačala zrazu Jane a Violet cúvla do úzadia.

” Neubližuj mi…. prosím..” povedala potichu a stiahla sa na druhú stranu izby, pretože Jane vyzerala celkom nebezpečne, keď k sebe prišla. ” Ja.. ja ti neublížim. Ja ti pomôžem… dostať sa…. domov…”

” Kto si?” spýtala sa Jane a nechápavo sa na ňu pozrela.

” Vi..Violet Star Gin.” Povedala na prekvapenie celé svoje meno.
Striasla sa, pretože Jane hovorila dosť nahlas. ” Prosím trocha tichšie.”

” Dobre, dobre…. Violet… ty si Ichimarova…?” nahodila nechápavý pohľad.

“Sestra, je to môj brat.” Odpovedala a stále stála v rohu izby. ” Ešte včera som žila vo svete ľudí celkom normálny
život a dnes som tu s tebou. Tak si myslím, že by sme mohli naplánovať útek.” Navrhla rovno.

“Sestra? Zaujímavé. Ja som Jane Sousuke, sestra Aizena. Teší ma. Takže ty mi tu naznačuje, že nie si na ich strane?”
položila otázku a dosť podozrievavo si premeriavala Violet.

” To rozhodne nie, ale dočasne som nenašla iné riešenie, než s nimi spolupracovať. Ale myslím, že tým, že si prišla ty to bude oveľa ľahšie. Sme už dve. Dve toho viac zmôžeme. Problém bude asi len v tom, že sme v ľudskej forme.” Vydýchla nešťastne.

” To všetko je strašne super. Ale máš pravdu, ľudská forma.” Povedala Jane a zamyslene sa zahľadela pred seba.

“Tabletky na premenu mi zostali v ľudskom svete. To môžeme rovno vylúčiť. A netuším ako inak by sme sa mohli dostať do formy shinigami.” Violet hovorila potichu, aby ju nikto nepočul.

” To je smola. Asi budeme musieť nájsť iný spôsob na premenu. Nevieš koľko je hodín?” spýtala sa
jej a zazívala od únavy.

“Netuším, ale ak si unavená pokojne si ľahni a pospi si ja sa pôjdem okúpať a popremýšľam. Za chvíľu sa vrátim, neboj sa.” Povedala Violet a usmiala sa na Jane, ktorá si líhala na posteľ hneď ako vyslovila posledné slovo.

” Tak dobre teda, ja si trocha pospím, ale keby si na niečo prišla, zobuď ma.” Povedala a zavrela oči.

Violet ju ešte chvíľu sledovala a potom sa pobrala von z izby. -Jane vôbec nebola taká hrozná ako hovorila Aizen, že bude. Náhodou sa mi zdala ako milá a príjemná.- pomyslela si Violet, keď zatvárala dvere.

Ocitla sa zoči-voči Ulquiorrovi .

” Kam máš namierené?” obrátil sa na ňu s otázkou.

” Do kúpeľne osprchovať sa. Nemáte tu čisté veci?” spýtala sa.


Máme, Aizen povedal, že sa na to určite raz budeš pýtať. V kúpeľni na konci chodby máš už všetko prichystané.” Odpovedal jej.

” Ďakujem.” Usmiala sa. ” Pošleš za mnou Grimmyowa?” spýtala sa ironicky.

” Myslím, že to nebude nutné. Ak by si sa o niečo pokúšala budem o tom vedieť.” Odpovedal jej chladne. Otočila sa a zamierila na koniec chodby do kúpeľne.

××× V sprche×××

Teplé kvapky vody jej dopadali na telo a ona ich nechávala stekať po sebe a nechala si nimi utišovať. Nechala myšlienky myšlienkami a na 15 minút ju zamestnávalo mydlo a šampón. Šampón si naliala na vlasy a rozpenila. Natrela sa mydlom a znova pustila vodu na seba. Najprv dôkladne zmyla mydlo a potom zaklonila hlavu dozadu a začala zmývať šampón z vlasov.
Dôkladne sa osprchovala a zastavila vodu. Položila sprchu do vane a načiahla sa za uterákom.
Miesto neho však zacítila niečiu ruku.

” Uííííí!” zajačala a zase stiahla ruku späť.

“Šš,” počula Janin hlas. ” To som ja, Jane.” Hovorila celkom potichu akoby sa bála, že ich odpočúvajú. A možno to aj bola pravda. Človek nikdy nevie, čo môže čakať od zlej strany.

” Bože, prečo ma tak plašíš, Jane?” znova načiahla ruku a zobrala si uterák. Zabalila sa do neho. Odhrnula záves a vyšla z vane von.

” Prepáč, nechcela som ťa naplašiť, ale nemohla som spať.”
Povedala Jane.

Violet sa poutierala a zabalila si vlasy. Začala si obliekať spodné prádlo, biele tričko a čierne tepláky.
” Ale prečo si chodila za mnou do kúpeľne?” spýtala sa.

” V tej izbe som mala nepríjemný pocit napriek tomu, že sa tam svietilo. Mám z nej strach. Musela som ísť za tebou.” Priznala sa.

” Aha, ja z nej tiež nemám príjemný pocit, ale myslím, že na prespanie stačí. Zajtra skúsim niečo podniknúť proti nude a hlavne pre náš plán.” Pousmiala sa. ” Teraz ideme späť do izby. Potrebujem tmu na dobrú koncentráciu.”

Jane len prikývla a spolu s Violet sa pobrali do ich spoločnej izby. Violet zase zhasla svetlo a nechala tmu, aby ju pohltila. Posadila sa na posteľ a premýšľala.

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: