Odoberanie RSS

18.On sa zbláznil!

“Ospravedlň sa!” počula snáď po stýkrát v tej chvíli. A snáď po stýkrát jej potopil hlavu pod vodu. Reflexívne predtým zadržala dych a snažila sa tie minúty trápenia prežiť. Keď jej znova vytiahol hlavu z vody a zdvihol ju tak, že mu hľadela priamo do očí, nadýchla sa a trucovito sa
na neho zahľadela.

“Takže ty sa skrátka neospravedlníš!” zrúkol na ňu. Záporne zakrútila hlavou a znova sa nadýchla. Znova sa ocitla vo vode. Pomaly strácala dych a silu. V duchu sa modlila, aby táto chvíľa skončila čo najskôr. Prečo by sa mu mala ospravedlňovať? A hlavne: Za čo by sa mu mala ospravedlňovať? Ona mu predsa nezničila život, tak ako on jej. To on je ten, čo by sa mal ospravedlňovať, ale nemala chuť mu to vysvetľovať. Radšej umrie, ako by sa mu mala ospravedlniť, za niečo, čo spravila v sebaobrane.

” NECHAJ JU!” počula duto hlas. Duto, pretože bola pod vodou a tak nepočula celkom zreteľne. Vytiahol jej hlavu spod vody a šmaril na zem. Hlavu si do niečoho udrela.

” Tak ty mi vravíš, aby som ju nechal sestrička?” otočil sa na Jane.

Violet sa zdvihla zo zeme. Zavrčala a pokúsila sa udržať sa na nohách. Pocítila operu zozadu. Otočila sa na toho neznámeho. Ulquiorra. Vyjavene sa na neho pozrela. Usmial sa na ňu. “Štve ma, máš moju pomoc,” zašepkal jej.

“Čože? To nemyslíš vážne…” nemohla tomu uveriť, ale on prikývol na znak toho, že to myslí vážne.
Vtedy sa pousmiala. ” Aizen!” skríkla, keď si uvedomila, že jej skutočný nepriateľ pritláča jej priateľku o stenu a škrtí.

” Violet, nerob to..” zachrapčala Jane. Klesla na zem, keď ju Aizen pustil. Teraz sa obrátil na Violet. ” Nie si nejaká drzá?” spýtal sa s úškrnom na tvári. Ona mu len prikývla. Práve v tej chvíli si to myslela tiež, ale neľutovala to. Vedela, že musí spraviť všetko, čo je v jej silách, aby ho zamestnala. Nechcela vidieť
Jane trpieť. Chytila palicu, ktorú jej podával Ulquiorra. Aizen akoby vycítil zradu. Zavrčal a nevraživo sa pozrel na svojho neverného sluhu.

” Jeho si nevšímaj, nie je taký podstatný, ide ti predsa o mňa…” uvedomila si, že týmito slovami ho vyzvala na boj. Bolo jej to však jedno. Tušila, že priatelia sú už na ceste spolu s Matsumi a Toushirom. S Uraharom ako vedúcim celej tej skupiny. Pousmiala sa pri pomyslení na to, že konečne bude po všetkom. No na druhej strane sa roztriasla, pretože Aizen mal v rukách skutočnú zbraň a nebál sa ju použiť. Ona mala len palicu a mohla spraviť len to, čo ju naučil Urahara ešte v začiatkoch – vložiť do nej svoju duchovnú energiu. Zavrela oči a sústredila všetku svoju silu, ktorej teda veľmi nebolo, aby ju vložila do obyčajnej palice. Zacítila ruku na svojom pleci. ” Dám ti svoju silu, maličká,” počula Ulquiorru. Takže Aizena definitívne zradil. Pousmiala sa. Poznala jeho silu a bola celkom veľká. A teraz ju cítila. Cítila ju v celom tele. Otvorila oči a usmiala sa na neho. Bola mu vďačná a dúfala, že ak sa jej nepodarí Aizena zneškodniť, nedoplatí na to práve on medzi prvými.

“Takže vy takto?” spýtal sa naštvane Aizen, ” toto ti nedarujem, krpaňa!”

“Myslím, že ja mám len o dôvod viac nenávidieť ťa!” skríkla.

“Za tú krpaňu?” rozosmial sa.

” Ja nie som krpatá!” zavrčala a pomaly strácala nervy. Aizen jej poriadne liezol na city. Teraz to cítila niekoľkonásobne, pretože ju provokoval jeho trápnymi rečami o tom, že je krpatá.

” Ale si, čo mi spravíš? Zabiješ ma? Ó, už sa ťa bojím!” provokoval naďalej a nenechal sa ničém rušiť.

“Ignoruj ho, chce ťa len vyprovokovať…” zašepkal Ulquiorra a postrčil ju trocha dopredu. Zistila, že sa jej kolená už nepodlamujú. Bol to príjemný pocit stáť znova pevne na nohách. Usmiala sa a vystrela svoju zbraň (palicu) pred seba.

” Čo chceš s tou palicou, Violet Gin?” oslovil ju celým menom. Konečne to začínal brať vážne.

” Violet Gin Starová chce pomstiť svoju rodinu a zabiť posledného idiota na tomto svete!” povedala na jej vlastné prekvapenie celkom odhodlane. Ani hlas sa jej pritom netriasol, ani sa jej nezlomil niekde v polovici vety.

“Maličká to začala brať celkom vážne..” pousmial sa, ” no bolo na čase.”

” Violet…” počula Janin hlas, ale rozhodla sa ho ignorovať.
Práve sa chystala na rozhodujúci boj. Uprene hľadela na Aizena, ktorý jej uhýbal pohľadom. Zrazu začula jeho myšlienky. Silnejšie a silnejšie. Naprázdno prehltla. Znamená to, že Matsumi
a ostatní sú vážne tam a prišli ich zachrániť. Od osudného momentu ju delili už vážne len sekundy. Aizen sa pripravoval na útok. Chcel za ňu a zabiť ju tak, aby netušila ako. Usmiala sa. Takto vedela, čo si myslí. Vedela, čo urobí a keď sa premiestnil za ňu prudko sa otočila a odrela ho palicou silno do brucha a zrazila ho na zem.

” Do riti! Ako si vedela….” vydýchol a postavil sa okamžite na nohy. Teraz sa pokúsi zraniť ju spredu. Jeho myšlienky boli tak jasné, že keby to nebol Aizen asi by si povedala, že to voči nemu nie je fér, keď vie, čo sa chystá spraviť. Momentálne jej to však bolo ukradnuté, keby jej on čítal myšlienky, nepovedal by jej o tom a bojoval by proti nej. Usmiala sa hrot palice mu vrazila presne do žalúdka. Na tvári zacítila jeho krv. “Ako…” vydýchol.

“Jednoducho.. si priehľadný… celkom jednoducho sa dá odhaliť tvoja taktika..” usmiala sa.

“To je nemožné!” zrúkol a postavil sa znova na nohy. Vrhol sa na ňu, no ona vedela presne, čo sa chystá spraviť a zablokovala nesledujúce útoky. Cúvla a kopla ho do rozkroku. Vždy chcela vedieť, aký je to pocit spraviť to. Zistila, že príjemný. Aizen sa zrútil na zem.

” Asi je koniec…” zobrala jeho zanpakutou zo zeme a pozrela sa na Jane. Podišla k nej. Jane na ňu roztrasene hľadela. Nemohla tomu uveriť. Spacifikovala toho nebezpečného tvora. A ešte predtým Ichimara.

” Nie je koniec!” zvolal. Zacítila prudké trhnutie. Pritiahol si ju k sebe. Všetky zbrane, čo mala jej vypadli z rúk. Hľadela mu rovno do očí. Zdalo sa však, že on nechce bojovať. Videla mu to v očiach aj myšlienkach. ” NIE!” skríkla, ale skôr než sa stihla vymaniť z jeho zovretia zacítila jeho pery na svojich. V tej chvíli si pomyslela: Aj najhorší ľudia na svete majú srdce, ale toto nejde!

Odtlačila ho od seba. ” Vždy som ťa miloval, Violet…” hovoril potichu. Hľadel na ňu. Odstúpila od neho, zakopla a spadla na zem. Netušila, čo robiť. Niekto druhý ju má rád. Počkať! On je zlý. Uvedomila si to v celkom správnu chvíľu, pretože už začínala pochybovať o svojom zdravom rozume. On ju predsa vždy neznášal. Aspoň mala ten pocit. Teraz jej však tvrdí presný opak. Čo sa to, pre Boha, deje? Začínalo sa to vymykať spod jej kontroly.

” Ja… ale to nejde… ty… ma predsa neznáš!” vyhŕkla a po štyroch sa dostala k Jane a hľadala v nej oporu. Objala ju a rozplakala sa, ” Jane…” Zacítila jej ruky a pevné objatie.

“Nevidíš? Rozplakal si ju!” počula Jane kričať. Zavzlykala. Nechcela sa takto zrútiť, ale nemala tušenie o pocitoch druhých ľudí. Teraz však skutočne vedela, že aj druhí čosi cítia. Aká je len sebecká.

” Ja… nechcel som…” od neho to znelo celkom divne. Akoby jej chcel pomôcť. Čo tak zrazu?! Prečo sa tak správa?! Ako nejaká citlivka! Baba! Prečo? Nechápala to, to nie je Aizen akého ho pozná. Nie! To je len zlý sen! Toto sa nikdy nestalo a teraz sa určite zobudí. Nemôže to byť pravda. Ona nechcela, aby to bola pravda.

” Ja … milujem Toushira…” dostala zo seba. Znova sa jej po tvári spustili pramene sĺz. Bola to pravda. Jej srdce bolo celé len Toushirove. Nemohla dopustiť, aby to kúzlo opadlo. Mala ho rada. Nie! Ona ho milovala.

” Violet…
neplač… už je po všetkom. Jemu len pravdepodobne preskočilo. Pôjdeme preč…” počula Janín hlas. Zrazu cítila, že sa dvíha.

” Pomôžem vám…” prehovoril zrazu Ulquiorra. Pristúpil k nim a podoprel ich. V takomto zostavení sa vybrali preč. Aizen sa samozrejme zbláznil. Violet ho udrela zrejme tak silno, že dostal otras mozgu alebo čo. To už teraz nemali chuť riešiť. Konečne sa dostanú domov. Teraz im už zostávalo len jedno. Ohlásiť sa priateľom a povedať im, že sú v poriadku. Chceli sa čo najskôr dostať domov, no mali tušenie, že na to im sily nebudú stačiť. Cítili, že niekde vonku sa bojuje. Čo iné by zdržalo ich priateľov na ceste k ich záchrane?

“Aizen sa zbláznil?” prerušila ticho Violetina otázka.

“Áno, tiež som na to myslela. Je to celkom pravdepodobné.”

“Uau, ale… chvíľu som si myslela, že to myslí vážne.”

” To mi ani nevrav! Ja som zostala zhrozená!!”

” Ta pusa bola… bolo to zvláštne…”

” Aké to bolo?”

” Nepýtaj sa ma také veci! Ja nie som podvodníčka!”

” Jáj, Toushiro je tvoja láska, čo?” provokovala, ” nevrav mi, že sa nebozkávala s iným!”

” To áno… ale… ale to je inééé!”

” Ale nehovor! Tak aké to bolo?”

” Divné…”

” To mi nestačí!” zafňukala Jane. Ulquiorra sa zrazu rozosmial: ” Viete, že vaša konverzácia ma za chvíľu privedie do šialenstva?”

“To iste…” povedala ironicky Violet, ” ale musíš pochopiť, že Aizen nebozkáva dievčatá každý deň asi to bude tým, že pravdepodobne bol celý život gay!”

” To je viac než pravdepodobné, dokazuje to jeho vzťah k Ichimarovi..” rozosmiala sa Jane. Taká veselá nálada už dávno nebola. Obe dievčatá to potrebovali ako soľ. Potrebovali zahnať zlé myšlienky niečím účinnejším a to bol smiech.

” Len sa smejte, vy netušíte, čo robili v noci!” prerušil ich Ulquiorra znova.

” ČOOOO!” obrátili sa na neho zvedavo.

“Celú noc strávili v istej miestnosti.. bolo počuť smiech a iste by ste si samy domysleli, čo sa tam dialo..” na to dievčatá vybuchli do ohromného smiechu.

” To..(záchvat smiechu).. nemôže….(ďalší záchvat)… byť … pravda..” povedala horko-ťažko Violet, tak sa smiala. Znova plakala, tentoraz však od smiechu.

” Ale to je pravda, dievčatá..”

” Ja viem.. akože som Starová.. počkať… prečo nám pomáhaš?”

” Aizen sa ku mne celý čas choval ako k absolútne nemožnému… už mi to liezlo poriadne na nervy,” vysvetlil svoje konanie v minulosti.

Zrazu sa dvere, pred ktorými sa ocitli rozleteli. Stála v nich Matsumi a Toushiro. A počkať? Ešte Renji, ktorý pribehol ako posledný.

Violet sa odtrhla od Ulquiorru a vrhla sa najprv na Matsumi , vďaka ktorej to zvládla. Tá sa len uškŕňala a nechala sa objímať. Potom sa vrhla na Toushira.

” Violet, bál som sa…” Toushiro ju chytil okolo pásu a zdvihol do výšky. Zapišťala od radosti. ” Milujem ťa…” mala pocit, že mu to musí povedať. Neušlo jej, že Renji a Jane na seba neisto hľadia. Nakoniec k sebe prikročili. Jane zvolala: ” MILUJEM ŤA!” a objala Renjiho. Ten dodal: ” Aj ja teba..” a tiež ju objímal. Zrazu si uvedomila, že tí dvaja sa bozkávajú. Pozreli sa s Toushirom na seba a usmiali sa.

” Ty… krvácaš..” povedala, keď si všimla jeho krvavú ruku.

“To nič nie je… hlavne, že ty si v poriadku..” povedal a pobozkal ju. Bola to len chvíľa, ale Violet to stačilo. Stále ju držal vo vzduchu. Zasmiala sa. ” Nebolia ťa ruky?”

” Z teba nie..” usmial sa.

Takto tam stáli celkom dlho. Nemusím asi ani písať koľko bozkov padlo a koľko vzlykov plných radostí sa tam ozývalo. Všetci boli radi, že sa konečne všetko skončilo. Zrazu pribehla Sio Fong a poznamenala : ” Láska je krásna… kde nájdem Aizena? Chceme ho zatknúť…”

Violet sa usmiala a opísala jej cestu a poďakovala jej za všetko.

” Nie je začo, aj ja ďakujem…” a už aj zmizla. Za ňou sa prehnalo ďalších desať shinigami. Za chvíľu viedli poviazaného Aizena, ktorý sa absolútne nebránil. Viedli ho preč. Znamenalo to, že už nikdy nikoho nebude ohrozovať.

” Príjemný pocit…” prehovorila potichu Violet a pobozkala Toushira.

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: