Odoberanie RSS

10. Divné správanie po príchode

Violet ležala na posteli a hľadela bezmyšlienkovite do stropu. Bolo to tak už dva dni. Dva dni takto hľadela do stropu. Bez jedla, bez pitia, bez všetkého. Vlastne bolo to tak odvtedy, ako sa vrátila domov zo sveta duší.

Mama si o ňu pomaly začínala robiť starosti. Nejedla a poriadne ani nepila už dva dni a jej bolo Violetiné správanie dosť podozrivé. Bez zaklopania vošla do jej izby.

“Violet?” oslovila ju váhavo.

Violet neodpovedala a stále zaryto hľadela do stropu.

“Violet, je všetko v poriadku?” spýtala sa potichu napriek tomu, že jej neodpovedala na oslovenie. Váhavo si sadla na roh jej postele akoby sa bála, že ju pošle preč. Sledovala Violet a v očiach jej bolo vidieť vážne veľké obavy.

Po dlhšej dobe sa Violet donútia racionálne sa zamyslieť nad matkinou otázkou a odpovedala jej: ” Nie je mi celkom dobre.” Výraz na jej tvári však zostal stále ako z kameňa.

“Nemala by som zavolať doktora?” navrhla matka s veľkou neistotou v hlase. Nevedela ako inak by mohla Violet pomôcť, keď sa chová tak záhadne. Bola neistá a zmätená.

” Nebude treba, nie som chorá. Zajtra už idem do školy.” Zamietla okamžite matkin návrh. Podľa jej mienky vedia doktori niekedy až priveľa takže pre tento prípad by sa doktorovi radšej vyhla.

” Som rada, že zajtra chceš ísť do školy, ale.. ale .. čo ti bolo posledné dva dni, že si nemohla, respektíve nechcela, chodiť do školy?”
v matkinom hlase bola cítiť značná úľava, ale z poslednej otázky aj dosť veľké napätie. Netušila, aký mala problém jej nevlastná dcéra v posledných dvoch dňoch.

” Bolo mi zle.” Odvetila úsečne, aby nebolo poznať, že klame.

” A teraz tie nie je zle? Vieš, že do školy môžem kedykoľvek zavolať a oznámiť tvojej triednej učiteľke, že ti je zle alebo, že sa necítiš dobre.” Mama musela každé slovo dôkladne zvažovať, netušila ako je skutočne Violet, tak sa jej to pýtala dosť opatrne.

” To nemusíš robiť, už mi je lepšie. Teda myslím, že ma už nič nebolí.”
Značne sa dosť pousmiala a modlila sa, aby matka neprehliadla jej malé klamstvo a nevšimla si jej podivný hlas. Mama si ho však zjavne nevšimla, na jej tvári bolo vidieť úľavu. Jemne prikyvovala hlavou pričom zostala zamyslená a tak prikyvovala asi dve minúty, kým si to uvedomila.
Uvedomila si, že je mimo až keď zacítila pohyb na posteli. Violet si sadala na posteľ.

” Neboj sa mami, zajtra to bude v poriadku. Ja to zvládnem.” Ubezpečila mamu a z polovičného úsmevu sa zrazu stal veľký úsmev od ucha k uchu, ktorý by sa dal prirovnať k jej bratovi Ichimarovi.
Tento raz však nič nemusela hrať. Úsmev bol úprimný a myslený zo srdca. Objala matku okolo pliec.

” Som rada, že si v poriadku.” Zašepkala mama a na tvári sa jej zjavil takisto úsmev. A bolo vidieť ten rozdiel. Bolo vidieť, že to nie je jej vlastná matka, ale ani jednu z nich to netrápilo. Spoločne prežívali radosť z toho, že sa vyriešil problém. Teda ako pre koho. Pre matku áno, ale Violet stále čosi trápilo.

“Ja som rada, že si tu so mnou.”
Prehodila vysmiata Violet. Pustila mamu a pozrela sa na digitálne hodiny, ktoré viseli na stene oproti posteli. Bolo šesť hodín večer. Spýtala sa mami: ” Nedala by si si niečo na večeru?”

” Nie, ďakujem, dcérka. Ja som si robila pred chvíľou. Keď som jedla, premýšľala som nad tebou. Netušila som, čo ti je. Teraz už viem.”

” Aha.. tak.. keby si niečo potrebovala, budem v kuchyni. Musím sa najesť.. po dvoch dňoch.” Zachichotala sa potichu. Vstala z postele a doslova pretancovala ladnými krokmi k dverám a vyšla z izby.

About violetginstar

Čo by som sem o sebe mohla napísať? No mám 15 rokov a chodím do 9. triedy na ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Senci. Senec sa nachádza pri Bratislave a štát sa nazýva Slovenská republika. :D Ale čo vás po tom? Presnejšie vám aj tak nepoviem, pretože by ste ma vyhľadali. Číslo na stránku nedávam. Moje záujmy sú Supestaristi, čítanie kníh, písanie článkov, tak trocha aj fotenie, možno práca s počítačom, upravovanie fotiek, písanie príbehov. V poslednej dobe sa strašne o všetko zajímam. :D Frustruje ma, že nemám v živote veľa šťastia, no utešujem sa tým, že sú ľudia, ktorí sú na tom so šťastím horšie ako ja. :D Páči sa ti môj názor? Ak áno, Vitaj v klube! =P Moju stránku môžeš zdieľať aj na facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_210936112263334 Pridajte sa. Keď nás bude veľa, mne to vadiť nebude.. ;) ;) rada čítam komentáre, no stránka sa musí rozbehnúť.. a ja nie som populárna.. ;) nemyslím si to ;)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: